Share
Send

Процесът на отслабване е належащ проблем за мъжете и жените. Тренировката е една от спортните дейности, които спомагат за запазването на годността. Това е отличен начин да отслабнете.

Работещи - като начин да отслабнете

Има много техники, в които са включени различни видове бягане. При джогинг, с изключение на мускулите на краката, цялата система на тялото участва в работата. Самият спорт не е достатъчен. Човек може да нормализира теглото си, когато обръща внимание на здравословното и правилното хранене. Ако този проблем бъде разрешен, можете да продължите към стартиране на програми.

Тренировката се отнася до анаеробно обучение, при което тялото се втвърдява, дихателните, нервните и ендокринните системи достигат до нормален ритъм.

Колко време имате нужда да изпълните един ден, за да отслабнете и да не навредите на тялото, интересите на много хора. Резултатът от натоварването зависи от системните тренировки. И броят на килограмите ще изчезне - от гола.

Експерти са открили, че джогингът става ефективен за отслабване след 20 минути, Работенето в продължение на 15 минути е процес на възстановяване или възстановяване на физическата годност.През този период натрупването на мазнини все още не е изгорено и наднорменото тегло не изчезва, процесът на изгаряне започва в следващия период на джогинг.

Опитните експерти твърдят, че достатъчно е да оставите настрана за джогинг 5 дни в седмицата, обучението трябва да продължи от 40 до 60 минути.

Колко време отнема да отнеме един ден, за да отслабна? Експерти твърдят, че - 40-60 минути ще са достатъчни 5 дни в седмицата

Колко време отнема да отслабна

Експертите са определили колко километра трябва да изпълните един ден, за да отслабнете с необходимия брой килограми. Загубата на наднормено тегло възниква в резултат на всякакъв вид движение, скоростта не се отчита. Ефективността се постига поради продължителността на теста.

Таблицата показва изчисленията за загуба на тегло за различен период от време.

Кгпът
1 кг с наднормено теглоВремето за джогинг е 19 часа.
2 - 3 кгПродължителността е 30 часа
5 кг затлъстяванеТрябва да изтече 93 часа
10 кгОбучението продължава 180 часа
20 кгПродължителност - 350 часа

Обърнете внимание! Разпределението на товара трябва да бъде еднакво.

Чудя се колко трябва да тичам с интензивни тренировки.Класовете могат да продължат до 2-3 часа на ден. За да се постигнат желаните резултати при отслабване, не е необходимо да се използва интензивно протичане, нормалното обучение дава отлични резултати и е 3 часа седмично. Прекъсването е възможно през уикенда.

Видове движения, използвани за отслабване

Има няколко вида работа. Начинаещите бегачи трябва да ги разберат, за да ги използват добре в тренировката.

Джогинг (бягане)

Подходящ за ежедневни товари. Характеризира се с умерено темпо, малки стъпки. Приложете с подгряване или в последния период, свързан с мощност. Подходящ за всякакви възрастови категории.

Работещи с аеробни упражнения

Тя се различава от джогинг в това неговият импулс се контролираДиапазонът на броя на сърдечните удари е 115-125 пъти в минута. Използва се при интензивно зареждане с мощност на редуване. Този тип работа изгаря калории, мускулите са тонизирани.

Работа на интервали

Скоростта на движение на кратко разстояние бързо се увеличава. По време на периода на възстановяване, сърцето импулсира 120 пъти, дишането е леко. Този тип бягане е подходящ за опитни бегачи.В класната стая бързата работа се редува с джогинг, обичайната стъпка. Необходимо е да се изучи техниката на движение и да се следва ясна схема.

Интервалът е подходящ за опитни състезатели.

спринт

Използва се на къси раздели. Основната цел на джогинг - възможно най-бързо темпо. Отлични резултати при загуба на наднормено тегло. Захранващото натоварване и работата не се комбинират.

Игра на скорости или fartlek

Този изглед осигурява редуване на стъпката с бърз и бавен ход, като отново се придвижва към стъпката. Спиранията в метода не се предоставят.

Фокусирайки се върху сортовете на бягане, можете да направите план за обучение и редовно да се ангажирате.

Правилна организация на работата за отслабване

Систематични упражнения - ключът към загуба на наднормено тегло. Първият манш трябва да бъде планиран за свободен ден. Необходимо е да имате лека закуска преди джогинг. При преодоляване на разстоянието за първи път ходенето е подходящо.

В бъдеще идеалният вариант за намаляване на теглото става джогинг. В този режим тези излишни килограми се губят, мускулите се засилват, сърдечно-съдовата система работи нормално, лицето се чувства свежо през целия ден.

Преди да започнете курсове, проверете здравословното състояние. Не се препоръчва да започнете тренировка:

• с повишено налягане и сърдечно-съдови заболявания;
  • с появата на гадене, главоболие, тежко задушаване по време на периода на джогинг.

Лекарите съветват хората с голяма пълнота да започнат да вървят бавно с прехода към ходене.

Важно е да запомните! Независимо от това колко трябва да изминавам деня, за да отслабна, трябва да се обърне специално внимание на дишането: вдишайте с носа, издишайте с устата.

Програма за начинаещи за отслабване

Ден от седмицатаСхема за обучение
понеделникЗапочнете да загрявате цялото тяло, което продължава 10 минути. Най-доброто място за джогинг е паркът, който има прав път.

Начинаещите, вместо да се движат, се препоръчва да ходят бързо. Така че тялото се подготвя за динамичен товар.

Следващите 20 минути се движат със средно темпо, като се редуват между бягане и ходене. След джогинг 10 минути разходка, упражняване края стречинг.

вторникПърво направете тренировка. След като определите схемата, чрез която можете да видите колко трябва да изпълните един ден, за да отслабнете. Сменяйте 3 минути със среден ритъм на джогинг с 2 минути бавна стъпка.

Упражнението се извършва 4 пъти подред.След това, 10-минутен кръст в бавен ритъм, който минава на бавна стъпка.

срядаЗагрява се, превръща се в бавен ход. След това трябва бързо да вървите по хълма или да се качете по стълбите.

Упражнение за стречинг. Всяко действие се дава на 10 минути.

четвъртъкВреме за загряване - 10 минути; интензивно протичане - 5 минути; 5 минути ходене в спокоен ритъм; след това бърза стъпка или лек джогинг с препятствия - 10 минути. След това се извършва 10-минутно закачване.
петъкЗагряване - 10 минути. След това изпълнявайте средния ритъм за 15 минути; ходене - 10 минути. Урокът завършва с прекъсване - 10 минути.

Схемата е предназначена за петдневен курс с два почивни дни. Класовете могат да бъдат допълнени със силни упражнения. Резултатът ще бъде видим за един месец.

Комбинирана текуща програма

В плана на схемата се включват различни видове товари. Те изискват по-голямо потребление на енергия, което ускорява метаболизма.

За комбиниран ход е по-добре да използвате сила и аеробни упражнения. Редуването на фитнес с писта е подходяща възможност за комбинация от упражнения. Фитнесът трябва да присъства в понеделник и четвъртък, а текущата трябва да се провежда във вторник и петък.

Работното време е от 30 до 60 минути.При такива натоварвания се изгаря мазнината и мускулите се стягат.

Програмата за комбинирано бягане осигурява редуване на уличното джогинг с тренировка във фитнес залата.

Програмата за интензивно протичане на тренировки за бърза загуба на тегло

Текущите класове от този тип включват няколко програми:

• Обучението започва с продължителността на интервала, допринасяйки за изгарянето на телесните мазнини - лесен темп на движение с постепенно увеличаване на скоростта.

Идеалната възможност за обучение е неблагодарна, която веднага се определя от скоростта на джогинг. За да фиксирате индикатора за скоростта трябва да говорите. Стандартът се определя от трудността на произношението на речта. Този темп на движение е основата на обучението.

Един урок включва трикратна джог от 15 минути, една почивка между които е 2 минути.

• Повече от един час се отпуска за обучение. Включва загряване, 30-минутно джогинг, 20-минутна активна почивка с упражнения за разтягане и тичане отново в продължение на 30 минути.
  • Активно загряване или бърза крачка надолу по спускане, 30 секунди с максимална скорост, 1 минута почивка и отново интензивно бягане.

Програмата се повтаря 8 пъти.Времето за обучение е 20 минути.

Работещи сутрин и вечер: Максимална програма

Работата сутрин на празен стомах ще ви помогне да се отървете от излишните килограми. Това е сутринта, защото ниското ниво на гликоген мазнини се изгаря с бързи темпове. Джогингът е по-добре да се изпълнява в периода от 6 до 8 часа сутринта.

Сутрешната програма включва следните упражнения: оживено ходене, редуващо се с бягане, с постепенно преминаване към 30-40 минути. През седмицата трябва да тренирате 3-4 пъти.

Вечерните писти се изпълняват по същата програма като сутрешната ваканция Необходимо е да се следват няколко правила:

• изготвя график за обучение;
  • Менюто преди или след джогинг се състои от чаша кефир или кисело мляко, зеленчукова салата.
  • не по-късно от два часа преди лягане;
  • скорост на джогинг.
Вечерното бягане трябва да бъде 2 часа преди лягане.

Кога да стартирате сутрин или вечер или да използвате програмата максимално, самият спортист може да реши.

Сред огромния брой начини да отслабнете, бягането е най-ефективното. Той помага за поддържане на формата и подобряване на тялото ви.

Какво е важно да знаете, ако решите да се кандидатира за загуба на тегло

Изборът на начин да отслабнете като бягане, Трябва да изпълните тези съвети за чудесни резултати:

• Избор на място за обучение.

Когато е възможно се движи по-добре на открито: в парка, площада, стадиона. Спокойната атмосфера по време на урока ще донесе удовлетворение, като външният шум не може да се концентрира.

Обучението през студения сезон или при лошо време не се препоръчва да започне. Лесно е за неспособен човек да се разболее в неблагоприятни условия.

Най-добре е да бягате на чист въздух и при хубаво време.
  • Завършете процеса на адаптиране.

Този период трае една седмица. Jog разпределят до 30 минути. Тялото постепенно ще свикне с постоянното натоварване.

• В съответствие с графика за извършване на постепенно увеличаване на товарите.

За да отслабнете до желания резултат, времето за тренировка е толкова дълго, колкото е необходимо, за да започнете да изгаряте мастната тъкан. В деня, в който трябва да продължите поне 40 минути.

• Формулата за джогинг се избира от естествени тъкани.

Обувките трябва да имат амортисьори. Те фиксират глезена, кракът не се уморява, много по-лесно е да бягате.